Inauguracja Ekstraklasy w sezonie 7

Inauguracja Ekstraklasy w sezonie 7

Za nami pierwsze 3 kolejki Ligi Polskiej po relosie. Komplet punktów zgarneły: ŻK F.C, Nankatsu SC oraz Gientkie Opony. Zaraz za podium Boston Bruins oraz Full of Power. Obie te ekipy zanotowały remisy z niżej notowanymi rywalami co można śmiało uznać za wpadki. W końcu Mistrz Anglii oraz Zwycięzca Turnieju Europejskiego to drużyny z najwyższej światowej półki.

Topową ósemkę zamykają drużyny: Polish CF, Everybody Pomarańcze i Immortal Tigers. Ostatnie 4 miejsca gwarantujące utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej od strefy spadkowej dzieli jednak tylko trzy punkty.

Ciekawym przypadkiem jest drużyna Liski Chytruski. W pierwszej kolejce stawili opór Bruins i wywieźli punkt z trudnego terenu. Punkt o tyle cenny bo… jedyny! Ciężko jednak skreślać tą ekipę gdyż ulegli liderowi (ŻK) oraz trzeciej drużynie poprzedniego sezonu Premier League (Gientkie Opony). W międzyczasie w Turnieju Mistrzów ogrywając Mechaniczną Pomarańcze na jej stadionie.

W wyścigu po tytuł Najlepszego Strzelca Sezonu 7 pierwszy jest Leather Rebel (Nankatsu) z siedmioma trafieniami. Drugi jest MvP8 ŻK z pięcioma golami, trzecie miejsce zajmuje jego klubowy kolega z ŻK - Van Kokosh, który trzykrotnie pokonał bramkarzy rywali.

W klasyfikacji asystentów trójka zawodników zanotowała po 3 asysty: TeFo (ŻK), Benjamin Kolano (Nankatsu), paresco (Everybody Pomarańcze). O kolejności zadecydowała ilość minut spędzonych na boisku.

Najwięcej razy w tym sezonie interweniował Manek2666 z Full of Power (7), jeden raz mniej Luke Shaw 23 z Everybody Pomarańcze (6), a podium zamyka Bovsen z Boston Bruins (5).

Aż czterech bramkarzy zachowało czyste konta. Są to: Kaziuu reprezentujący Gientkie Opony, Muurcinos z Nankatsu SC, Vratar z Full of Power oraz Noxis z ŻK F.C. Tu również o miejscach na podium zadecydowała ilość minut spędzonych na boisku. W tym jednak przypadku liczyło się kto spędził ich najwięcej, nie jak w przypadku pomocników kto najmniej.

Autor: Rymar

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości