Puchar Anglii - Znamy półfinalistów!

Poznaliśmy półfinalistów Pucharu Anglii. W jednej parze zmierzą się ze sboą drużyny Boston Bruins oraz Gientkich Opon, a w drugiej TheBestThalibTeam stanie do walki przeciwko FC Galacticos United.

W pierwszym spotkaniu spotkają się dwie drużyny typowane do końcowego triumfu w rozgrywkach. Gientkie Opony zmierzą się z Boston Bruins! Mistrzowie Anglii potwierdzając świetną formę ligową wygrali 1-0 z General Diaz po golu Krzywego (2-0 w dwumeczu). Zespół Gientkich w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zremisował na własnym stadionie 2-2 z Plymouth Argyle. Wielu liczyło na to że Playmouth sprawi niespodziankę. Do 71’ na tablicy widniał wynik 0:0 co dawało im awans lecz już minutę później strzałem z pierwszej piłki Bayoyayo wyprowadził zespół na prowadzenie. Po chwili jeszcze wynik na 0-2 ustalił Luis Suarez 9. Warto zanotować, że przy obu bramkach asysty zaliczył Aczak.

Półfinał zapowiada się naprawde ekscytująco. W tym sezonie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie w lidze. Oba spotkania wygrał zespół Bruins: 3:0 u siebie i 1:2 na wyjeździe. Lekkim faworytem wydają się Bostoni, ale nie możemy skreślać Opon, które w ostatnich sezonach zdominowały Krajowy Puchar wygrywając go 3 razy z rzędu. Można śmiało powiedzieć, że zespół Gientkich ma patent na to trofeum, a Bruins będą mieli ciężki orzech do zgryzienia jeśli chcą przerwać ich passę.

W drugim półfinale zameldował się TheBestThalibTeam, ktory pokonał 2:1 Racovia Rakowiska. Bramki strzelali Sunrise w 13. minucie po asyście Dzidka oraz Pathogen w 57’ po podaniu Dziadzia. Popularne “Taliby” wygrały w dwumeczu 3:1.
Ich rywalem będzie rewelacja rozgrywek FC Galacticos United, na co dzień występujący na zapleczu Premier League (Liga 2A), gdzie pewnie kroczą po awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie są liderem dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W ćwierćfinale odprawili 1-0 Wisłę Kraków po golu Gorącej Latynoski (2-0 w dwumeczu). Czy i tym razem pokuszą się o sprawienie niespodzianki? Tego dowiemy się już we wtorek!

Autor: Rymar