Anglia: Opony nie zwalniają!

W hicie 19 kolejki Ligi Angielskiej aktualni wicemistrzowie podejmowali na własnym boisku Gientkie Opony. Gospodarze ulegli gościom 0-2.

Już na samym początku meczu przyjezdni mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Ziemba świetnie zagrał na skrzydło, do piłki dopadł Moltic, który dośrodkował w pole karne gdzie walkę o górną piłkę wygrał Warszi i już w 7 minucie otworzył wynik spotkania.

TheBestThalibTeam chciało błyskawicznie odpowiedzieć na stratę gola i już 3 minuty później Dziadzia dryblował w polu karnym jednak Bayoyayo zażegnał niebezpieczeństwo. Kopie tej sytuacji mieliśmy w 14 minucie lecz Bayoyayo kolejny raz wygrał pojedynek z prawym pomocnikiem Talibów.

W dalszej części spotkania Opony narzuciły tempo rozgrywki. Raz za razem próbował Meef Terenzo jednak Rzymek zanotował serię znakomitych interwencji.

W 37 minucie kom3na otrzymał dobre podanie od Stankovića. Chciał pokonać bramkarza niesygnalizowanym strzałem jednakże Xemcio Kabo nie dał się zaskoczyć.

Zespół Gientkich przed przerwą podwyższył prowadzenie za sprawą Pendzoncego pomidora, którego kolejnym znakomitym podaniem obsłużył Moltic zaliczając już drugą asystę. Pomidor popisał się mierzonym uderzeniem tuż przy prawym słupku.

W 54 minucie Ziemba znalazł podaniem Pendzoncego Pomidora, który kolejny raz chciał wpisać się na listę strzelców po oddaniu finezyjnego strzału blisko prawego okienka bramki. Plany pokrzyżował Shkodran Zielonka, który popisał się fenomenalną paradą.

W końcówce meczu wynik próbowali podwyższyć Dobu i Vendetta jednak Shkodran Zielonka nie dał się już więcej razy zaskoczyć tego wieczoru.

Gientkie Opony kontrolowały mecz od początku do końca i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wyróżnić należy zdecydowanie Molticia, który zanotował asysty przy obu trafieniach. Świetnie spisywały sie również linie defensywne obu zespołów Bayoyayo, Carlocapone oraz Rzymek zanotowali po 4 interwencje.

Autor: Rymar