Pampeluńska Korrida - czyli Byk w ogniu pytań!

Niedzielne popołudnie, piękna pogoda za oknem, a pucharowe emocje opadają. Po rodzinnym obiedzie nadchodzi czas na chwilę dla siebie. Przed wami kolejny z cyklu wywiadów - ten był przez was wyjątkowo mocno wyczekiwany.

Pytania? Pogaduchy? Zielony kolor? Graczowi, który przegląda zakładkę Chat kojarzyć się to może w głównym stopniu z ... Pampeluną? Przedstawiamy wszystkim czytelnikom wywiad prosto ze świata moderacji. Mianowicie w ogniupytań stanął Byk z Pampeluny,moderator Chatu, a na co dzień zawodnik Thunder.

- Witaj Mateusz. Dziękujemy w imieniu Redakcji jak i Czytelników za przyjęcie zaproszenia. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak mocno wyczekiwany jest wywiad z Tobą. Nie przedłużajmy...

Zacznijmy od tego jak długo jesteś już moderatorem chatu?

3 dzień serwera? Dokładnie nie pamiętam, ale minęło bardzo dużo czasu

W jaki sposób dostałeś rangę? Byłeś aktywny na pytaniach?

Kolega mnie polecił, byłem MC na s10 i s11 więc posiadałem jakieś tam doświadczenie.
I to nie Dobry przyznał mi rangę MC tak jak jest teraz

Jak wygląda praca moderatora?

Odpowiadanie na pytania to podstawa, oczywiście musimy pilnować porządku na czacie, ale najważniejsze jest to by pomagać nowym graczom na tyle ile możemy

Na jak długo możecie zbanować graczy za złamanie regulaminu?

Za ofertę sprzedaży/oddania/wymiany konta dajemy perma w postaci sympatycznej liczby 66666

Jak wygląda współpraca na lini Admin - Moderator?

Gdy Dobry ma nam coś ważnego do przekazania, to wysyła wiadomość systemową albo wchodzi na mordownię i tam zadajemy mu pytania więc jakiś tam kontakt mamy

Mordownia czyli?

Mamy specjalny pokój na czacie, gdzie sobie kulturalnie rozmawiamy, są tam MC i Admini

Czy są jakieś stopnie moderatora? Czy każdy jest na równym poziomie?

Każdy jest równy, chyba, że Dobry coś wymyśli

Dobry to taki Wasz szef? Czy po prostu najwięcej się udziela?

Tak, Dobry to taki Nasz opiekun, (on wolałby gdybym nazywał go szefem, ale nie ma na co liczyć)

Ile czasu dziennie poświęcasz na pomaganie innym na chacie?

Trudno powiedzieć, ale dosyć sporo. To takie moje małe uzależnienie. Oczywiście zmieniamy się jeśli chodzi o zakładkę pytania. Każdy dodaje coś od siebie.

Czyli lubisz pracę moderatora, czy robisz to wyłącznie dla kredytów? Tylko SZCZERZE!

Nigdy nie robiłem tego dla własnych korzyści. Gdy zaczynałem swoją przygodę, nie miałem pojęcia, że MC dostają jakieś wynagrodzenie za swoją pracę. Na poprzednich serwerach tak nie było.

Jak dogadujesz się z graczami?

To zależy indywidualnie od gracza. Bywają tacy, z którymi nie da się porozumieć. Dla nich MC to zło wcielone. Oczywiście z każdym staram się porozumieć, ale uwierz mi, że to nie jest takie proste

Jak wygląda współpraca między moderatorami, o ile takowa istnieje?

Hmm.. Gdy czegoś nie wiemy, to pytamy siebie nawzajem. Jak jeden z nas przestaje odpowiadać na pytaniach, to do akcji wkracza drugi. Na takiej zasadzie to działa.

Jak zapatrujesz się na kwestie odpowiedzialności? - to Ty często wskazujesz nowym graczom odpowiedzi na ich pytania niejako decydując o ich rozwoju i przyszłej grze. Nie boisz się, że niekiedy nawet przypadkiem źle nakierujesz ich podpowiedzią, a może przeciwnie - podoba Ci się to, że możesz być swego rodzaju mentorem?​

Mentorem nie jestem,i nie chcę nim być, każdy sam decyduje o swoim rozwoju, kilka razy coś pomieszałem, ale dopytałem się innych MC i wszystko wyjaśniłem graczowi na pw​

Z którym moderatorem najlepiej Ci się współpracuje? Jak dzielicie się zadaniami? Kto decyduje o podziale zadań?

Z każdym MC mam dobry kontakt, na mordowni śmiejemy się z siebie nawzajem więc atmosfera jest naprawdę fajna i przyjemna.Oczywiście starzy MC odchodzą, przychodzą nowi. na początku był jeden MC z którym nie potrafiłem się dogadać ze względu na historię ze starszych serwerów, ale tego MC już nie ma a ja się ostałem jak widać :)

Jesteś w stanie wskazać wybraną sytuację z czatu, która najbardziej zapadła Ci w pamięć?

oj było tego sporo, i nie wiem czy jest sens wymieniać wszystkie

Jasne, rozumiem. Nie dopytuje, bo zależy mi, abyś czuł się w naszym studiu komfortowo, ale zadam pytanie nieco z innej beczki - do Ciebie jako do gracza. Czy jest klub, który wspominasz najlepiej? W którym najlepiej Ci się grało?

Amnesję najlepiej wspominam, dla mnie to klub z super atmosferą i fajnymi ludźmi, było też ONK, tam też się fajnie czułem, te 2 kluby miały super atmosferę a to dla mnie najważniejsze w tej grze.

Świetnie. W imieniu Czytelników jak i całej Redakcji bardzo dziękujemy za to, że zgodziłeś się odpowiedzieć na parę pytań. Może chciałbyś dodać coś od siebie?

Skoro pytasz, to dosłownie kilka zdań. MC nie jest parobkiem jak uważa wielu graczy, czasami trzeba samemu czegoś poszukać a nie pytać MC a niestety wielu graczy traktuje nas jak encyklopedię, szczególnie gdy jest koniec sezonu wtedy pytania są ciągle takie same, ja rozumiem, że każdy chce wiedzieć kiedy zacznie się nowy sezon i kiedy będzie rozdanie nagród, ale my nie wiemy wszystkiego bo od tego jest Administracja, a co zabawniejsze, wielu graczy nas z nią myli​

Ciężko się nie zgodzić. Nawet ja z perspektywy gracza postrzegam wciąż te same pytania jako irytujące. Kiedy rozdanie nagród, kiedy nowy sezon itp. Rozumiem o czym mówisz ;) Dziękuje raz jeszcze!

Drodzy Czytelnicy, to tyle z wywiadu z Bykiem. Nie macie się jednak czego obawiać. Byk obiecał nam, że odpowie na ewentualne dodatkowe pytania, a może przeprowadzi dodatkowy wywiad? To już zostawiam wam - pytajcie na pw lub w komentarzach, a my obiecujemy, że postaramy się pomóc!

Jednocześnie przepraszam za drobne problemy w publikacji posta. Teraz wszystko powinno działać jak należy. Dziękuję za wyrozumiałość

Autor: ProwadzącyDailyFT / Will Buyers

Miłej niedzieli!