Titans vs Copa Cabana - Krajobraz po relosie

Za nami już 3 pełne sezony w nowych krajach. Postanowiliśmy porównać te sezony z wcześniejszymi sześcioma w wykonaniu obecnie dwóch najlepszych zespołów, czyli Titans aka Unicorns of Love oraz Copa Cabany.

Unicorns of Love (Titans)

Zespół Eazzego jest jednym z tych, które nie zmieniły swojego kraju. Przed relosowaniem pięciokrotnie okazywali się najlepszą drużyną w La Liga, zaledwie raz oddając tytuł Old City United. Czterokrotni zdobywcy Pucharu Hiszpanii zdominowali krajowe rozgrywki. W trzech ostatnich sezonach w starym układzie sięgali po dublet, z czego na koniec, dzięki wygranemu Turniejowi Mistrzów, skompletowali - jako pierwsi w historii - potrójną koronę. Jasnym stało się, że drużyna potrzebuje lepszych konkurentów. I dostali najtrudniejszego rywala z możliwych - Copa Cabanę. Wydawało się więc, że obrona potrójnej korony będzie niemal niemożliwa. A jednak Titans potrafiło zamknąć usta wszystkim, którzy twierdzili, że wszystkie sukcesy zawdzięczają słabej lidze i sezon po relosie znów okazali się najlepsi we wszystkich rozgrywkach w jakich wystąpili. “Liga Titańska” nadal pozostaje ich ligą i nawet Copa Cabana w trzech sezonach po relosowaniu lig nie była w stanie ich zatrzymać. Do tego dwa razy sięgali po Puchar Hiszpanii. Jest trudniej, ale Titans dalej udowadnia, że żaden puchar w ich gablocie nie był dziełem przypadku.

PRZZED RELOSOWANIEM:

Mistrzostwo: 5 razy

Puchar: 4 razy

PO RELOSOWANIU:

Mistrzostwo: 3 razy

Puchar: 2 razy

Copa Cabana

Drużyna, która w rankingu od początku zajmuje pierwszą pozycję nie może powiedzieć, że relosowanie wyszło jej na dobre. Można by powiedzieć, że wpadli z deszczu pod rynnę. Choć wiadomo jakim potencjałem dysponuje zespół dowodzony przez Prezesa CC to wciąż mają oni nie lada problem z drużynami na krajowym podwórku. Kiedy byli jeszcze we Włoszech rywalizowali z Nankatsu, które wówczas było w swojej topowej formie. Wówczas Cabana trzykrotnie sięgała po zwycięstwo zarówno w lidze jak i w Pucharze Włoch, przy czym dwukrotnie skompletowali dublet. Po zmianach trafili do jednej ligi z Titans i okazało się, że zadanie będzie jeszcze trudniejsze, a tytuł mistrzowski jak na razie tylko odległym wspomnieniem. Trzy sezony i trzy wicemistrzostwa, a do tego “tylko” jeden triumf w pucharze to wynik, który ciężko przyjąć zarówno kibicom jak i samym zawodnikom. Jednak w Turnieju Mistrzów to oni od dwóch sezonów są numerem jeden. I wygląda na to, że oddanie krajowych rozgrywek rywalowi nie boli tak bardzo kiedy dwukrotnie pokonuje się ich w finale najważniejszych rozgrywek europejskich. Można by powiedzieć, że Titans wzięło sobie Hiszpanię, ale Copa Cabana ma całą Europę.

PRZZED RELOSOWANIEM:

Mistrzostwo: 3 razy

Puchar: 3 razy

PO RELOSOWANIU:

Mistrzostwo: 0 razy

Puchar: 1 raz

Turniej Mistrzów: 2 razy

Oczywiście, to zaledwie 3 sezony i w kolejnych trzech zdarzyć się może wszystko. W kolejnych częściach postaramy się sprawdzić jak wygląda sytuacja u pozostałych mistrzów swoich lig sprzed relosu.

Autor: GreQuinho