Włochy: Radioactive Squad wraca na tron

Po rocznej przerwie tytuł wraca do Radioactive Squad. Kapitalna runda rewanżowa, 15 spotkań, 15 zwycięstw i wyszarpany tytuł drużynie PHOENIXOSNOIS C.F. Zespół PXS roztrwonił 3 punktową przewagę i skończył sezon z 7 punktami straty do Radio. Na najniższym stopniu podium sezon kończy ustępujący mistrz, czyli drużyna Elite Team, która straciła do mistrza 19 punktów. Tuż za podium, ale miejsce gwarantujące udział w Turnieju Mistrza zajął triumfator Turnieju Europejskiego Bwin RedBull, który uzbierał 6 oczek mniej od Elite.

Natomiast na zapleczu europejskie elity będziemy mogli oglądać drużyny Brave Wolves, Mechaniczna Pomarańcza, THUNDER i Shadows. Wiele kontrowersji w tym sezonie wywołała drużyna spod znaku Pioruna, która celowo podkładała się w lidze, aby tylko nie zagrać w Turnieju Mistrzów i oczywiście nie obyło się bez kary. Właściciel i asystent otrzymali bany, jak uważa większość graczy - słusznie. Co ciekawe, porównując układ tabeli z poprzednim podsumowaniem drużyny PXS i Radio oraz Mechaniczna Pomarańcza z THUNDER zamieniły się miejscami.

W kolejnym sezonie na najwyższy szczeblu rozgrywek we Włoszech nadal będziemy oglądać takie zespoły jak Semper Fidelis, TeamNaKacu, Green Street Elite oraz Amnesia, tym drużyną udało się przedłużyć swój byt na stadionach Serie A. Są również takie teamy jak North Surrey FC, Buszczyki Toruń, Athletic Bilbao oraz Klub Sportowy Tęcza, które na zapleczu będą musiał walczyć o ponowny awans do 1 ligi.

Na koniec zawodnicy którzy sięgnęli po nagrody indywidualne.

Top 3 strzelców:
1. Vieira (PHOENIXOSNOIS C.F) 32 bramki
2. Noris (THUNDER) 24 bramki
3. Enpi12 (Elite Team) 22 bramki

Top 3 asystujących:
1. ScreamMyName (PHOENIXOSNOIS C.F) 29 asyst
2. Osisław (PHOENIXOSNOIS C.F) 14 asyst
3. Hiver (Radioactive Sqad) 13 asyst

Top 3 interweniujących:
1. XxszafixX (PHOENIXOSNOIS C.F) 34 interwencje
2. Boixoholik BXS (PHOENIXOSNOIS C.F) 32 interwencje
3. BENY ET (Elite Team) 30 interwencji

Top 3 bramkarzy:
1. Brzytwa (Radioactive Squad) 0.0064
2. Nabuchodonozor (PHOENIXOSNOIS C.F) 0.0085
3. Viceversa (Elite Team) 0.0092

Radioactive Squad kończy ten sezon z pierwszym miejscem w lidze. Triumfatorem Pucharu Krajowego została Mechaniczna Pomarańcza. Elite Team, które broniło mistrzostwa i PHOENIXOSNOIS C.F obrońca pucharu krajowego kończą ten sezon bez żadnego trofeum. Na otarcie łez drużyna Boixoholika BXS zgarnęła aż połowę medali.

Wszystkim życzymy powodzenia w kolejnym 11 sezonie!

Autor: Osisław