Znamy pierwszego mistrza! Boston Bruins wygrywa Premier League!

Znamy pierwszego mistrza! Boston Bruins wygrywa Premier League!

Niedźwiedzie wczoraj w dramatycznych okolicznościach zwyciężyły w finale pucharu z TBTT, odnosząc zwycięstwo dopiero po dogrywce. Dziś mogą się już cieszyć z krajowego dubletu! Po zwycięstwie nad Golden State Warriors stało się jasne, że już nikt nie zabierze mistrzostwa Bruins! 

Pierwsze dwa kwadranse spotkania wyglądały jak szachy. Żadna z drużyn nie chciała podjąć ryzyka. Akcje kończyły się na liniach defensywnych rywali. Ale już pierwszy strzał w meczu okazał się skuteczny. Z rzutu rożnego futbolówkę dośrodkował Wasyl. Najwyżej do piłki wyskoczyła Lidia i mierzonym uderzeniem nie dała najmniejszych szans bramkarzowi na interwencje.

Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego. Po zmianie stron mecz również rozpoczął się w powolnym tempie. W 60. minucie przyspieszyli jednak goście. Po koronkowej akcji pomiędzy mikolajadamski, A.Iniesta oraz Karoooo piłka po podaniu tego ostatniego trafia pod nogi Bartek Ajroon, który ściągnął przysłowiową pajęczynę z bramki strzeżonej przez Matt’a. Niesamowicie precyzyjne techniczne uderzenie, świetna bramka.

Gra rozpoczęta od środka. Dwójkowa akcja Rymara z Wasylem. Ten pierwszy podaje do Ar IN CHAINS, który notuje wejście smoka! Kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Zawodnik popisuje się fenomenalnym finezyjnym strzałem umieszczając piłkę w samym okienku bramki. Cóż za odpowiedź na równie genialne trafienie Ajroona!

W końcówce meczu po faulu na Rubenie Wyso. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na 11 metrze podeszła Lidia, która już raz wpisała się na listę strzelców. Tym razem jednak nie udało jej się pokonać TryHardNinja, który popisuje się niezwykłą paradą.

Zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje Misanthrope, który po wejściu na boisku po przerwie zanotował aż 5 interwencji walnie przyczyniając się do wygranej Bruins. Ar, który został wczoraj bohaterem Bostonu strzelając gola dającego zwycięstwo w dogrywce, dziś również przypieczętował wygraną.

Mimo, że do końca rozgrywek zostały jeszcze 4 kolejki Bostoni mogą świętować ostateczny triumf mając 15 punktów przewagi nad drugą Wyspą Klatki Schodowej.

W strefie mieszanej udało mi się zadać kilka pytań Ar’owi.
Wczoraj w doliczonym czasie gry dałeś wygraną w pucharze. Dziś zaraz po wejściu na boisko strzeliłeś gola dającego 3 punkty, a co za tym idzie mistrzostwo Ligi. Jak się czujesz jako bohater Bostonu?
Nie czuję się bohaterem. Cieszę się, że jako klub w końcu zaczęliśmy dobrze funkcjonować.

Czy można powiedzieć, że ten sezon jest najlepszym w Twojej karierze?
Jeśli chodzi o serwer obecny to zdecydowanie tak. Jeśli chodzi o całą karierę w FT to zdecydowanie nie.

Wieczorem gracie rewanżowe spotkanie przeciwko Nankatsu w 1/2 TM. Czy macie szansę sprawić niespodziankę?
Już po awansie do fazy play-off w TM wiedzieliśmy że 1/2 to jest max naszych możliwości. Pierwszy mecz to idealnie odzwierciedlił i dzisiaj nie planujemy sprawić żadnej niespodzianki, jest to dla nas mecz bez historii .

Ar IN CHAINS jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Premier League z 23 trafieniami.

Boston dziś świętuje i ma do tego pełne prawo. Po tak znakomitym sezonie wszyscy kibice mają powody do dumy i już dzi zapewne odliczają dni do startu kolejnego. 

Autor: Rymar

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości