Ekstraklasa: Boston liderem!

Za nami 10 kolejek ligowych tego sezonu. Czas rzucić okiem na tabelę i podsumować to co wydarzyło się do tej pory w Ekstraklasie!

I już na starcie widzimy, że jest ciekawie, bo liderem w tej części sezonu jest Boston Bruins. Zmagające się z wieloma problemami kadrowymi Nankatsu traci w tej chwili dwa punkty do drużyny Ar IN CHAINS'a, ale już dziś dojdzie do starcia między tymi zespołami i jeśli Nankatsu będzie w stanie wygrać, to sytuacja zrobi się jeszcze ciekawsza. Będzie to o tyle trudne, że Bruins do tej pory nie przegrało meczu i wygląda na to, że mogą sięgnąć po Mistrzostwo Polski.

Gdzieś w walkę o podium zamieszane są Gientkie Opony i o ile sześć punktów straty do lidera to raczej w tej chwili nie do odrobienia, to miejsce na podium jest jak najbardziej do utrzymania dla tej drużyny. Jednak i tu może być ciekawie, bo punkty zaczyna zdobywać Full of Power, które bardzo słabo zaczęło ten sezon.

Skończyła się też dobra passa Sępu Droginia. Drużyna, która świetnie zaprezentowała się na początku sezonu i zajmowała miejsce gwarantujące grę w TM, a w naszym rankingu są na czwartej pozycji, zgubiła gdzieś swój błysk i przegrywali kolejno z Immortal Tigers, Boston Bruins, ŻK F.C oraz Gientkimi Oponami. To oczywiście miało też wpływ na pozycje w tabeli.

Ciekawie robi się także w dole tabeli, gdzie o utrzymanie będą walczyć takie zespoły jak WOLF GANK czy ŻK F.C Academy. Zarówno jedni jak i drudzy śmiało mogliby walczyć o TE, a jednak gdzieś brakuje tych punktów, a bez tego trudno myśleć o dobrym wyniku na koniec sezonu.

Co czeka nas dzisiaj? Dzisiaj przekonamy się, czy Sęp Droginia na dobre wpadł w kryzys, czy może te poprzednie mecze (Z wyżej notowanymi rywalami) to był za wysoki poziom. Ich rywalem będzie Team Spirit i myślimy, że może to być dobry moment na sięgnięcie po trzy punkty.

Z ciekawszych spotkań to na miano hitu kolejki zasługiwał by pojedynek ŻK z Gientkimi Oponami, jednak zdecydowanie największym wydarzeniem dzisiejszego dnia w Polsce będzie pojedynek między Nankatsu i Boston Bruins. Będzie się więc działo i z pewnością nie zabraknie emocji. Czy Nankatsu jest jeszcze w stanie pokonywać topowe zespoły oraz czy Boston Bruins udowodni wszystkim, że teraz to oni będą rządzić Ekstraklasą? Na te pytania dostaniemy odpowiedź o 18:00.

Autor: GreQuinho