Finały Pucharów Krajowych

Sezon 10 FootballTeam wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu ligowego zostały cztery kolejki, poznaliśmy finalistów Turnieju Mistrzów, a tymczasem przedstawiamy podsumowanie oraz zwycięzców Pucharów Krajowych.

Polska

W finale po raz kolejny z rzędu znalazł się hegemon polskiego futbolu po relosie, Nankatsu SC. Do finału drużyna prowadzona przez Matushevskiego przeszła jak wiatr pokonując kolejno Sto Twarzy GrzybiarzyKieliszki MartiniegoFull of PowerGród Podegrodzie oraz Atlanta United. W finale rywalem Nankatsu SC była największa niespodzianka tego sezonowego Pucharu, bowiem trzecioligowa drużyna Lost Devils. Dla zespołu Lost Devils sezon 10 jest jak sen. W trzeciej lidze podopieczni Konrada Belowskiiego walczą o awans do drugiej ligi, a w Pucharze potrafili wyeliminować m.in. Wild BoarsAC MilanEA SportsFootball AcademyKS Bakacze. W spotkaniu finałowym Lost Devils niestety ulegli wyżej notowanemu rywalowi – Nankatsu SC. Do przerwy zespół, który w pierwszej lidze polskiej nie stracił żadnych punktów prowadził 3:0, po dwóch bramkach Marmaxxa oraz jednym trafieniu Daniela Włodarczyka. Trzecioligowiec po przerwie strzelił kontaktową bramkę, której strzelcem był Madness007. Tego dnia bardzo dysponowani napastnicy Nankatsu w postaci Marmaxxa oraz Daniela Włodarczyka dołożyli po jeszcze jednym trafieniu, a sędzia zakończył spotkanie wynikiem 5:1. Nankatsu SC po raz kolejny obronili to trofeum.

Anglia

Na angielskich boiskach byliśmy świadkami finałowego starcia pomiędzy River Plate oraz TS SaintsPZKP’19MaskedCF, Fossa dei LeoniŻK F.C Academy II oraz Bull Fighter byli rywalami w fazie pucharowej obecnego lidera angielskiej ligi. Natomiast drużynami wyeliminowanymi przez zawodników Sir Cartera były: ElectiversFC JackiStal GorzówRed Knights.W półfinale TS wyeliminowali ligowego rywala Check Engine. Spotkanie stało na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. Kibice zgromadzeni na stadionie musieli czekać na pierwszą bramkę, aż do 70 minuty. Na prowadzenie zespółTS Saints wyprowadził Władysław Żmuda, po asyście RLevy86. Dziesięć minut później RLevy86 ustalił wynik spotkania, wykorzystując bardzo dobre podanie ze stałego fragmentu gry Shuna. Dzięki temu trafieniu zespółTS Saint mógł cieszyć się z triumfu w rozgrywkach Pucharu Krajowego.

Włochy

Przechodzimy do ligi włoskiej. Do finału dotarły drużyny Mechaniczna Pomarańcza oraz Radioactive Squad. Był to pierwszy z dwóch finałów w sezonie 10, który został rozstrzygnięty poprzez rzuty karne. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Fajerwerki przyszły w drugiej części. Dwukrotnie na prowadzenie wychodziła drużyna Radioactive Squad, po dwóch bramkach STGeeAM. Na trafienia napastnika RS odpowiedział kolejno Yum Yum oraz Homer Simpson. W serii jedenastek zdecydowanie lepsza okazała się Mechaniczna Pomarańcza, która wykorzystała wszystkie rzuty karne. W zespole Radioactive Squad niestety swojej szansy nie wykorzystali: Łukasz Ostrowski KSF, Kurijnho oraz Saiyan.

Hiszpania

Słoneczna Hiszpania, słoneczny finał, bramki, dogrywka, rzuty karne. Wszystko, co jest najważniejsze dla kibica. W hiszpańskim finale zmierzyła się CopaCabana oraz Danse Macabre. Zespół CopaCabana podobnie jak Mechaniczna Pomarańcza dwukrotnie odrabiała straty. Początek meczu bardzo dobrze rozpoczął się dla Danse Macabre, które wyszło na prowadzenie w 12 minucie po bramce Miszczó. Przed przerwą do remisu doprowadził Bella Ciao 11. Takim właśnie wynikiem zakończyło się regulaminowe 90 minut gry. W dogrywce zespół Danse Macabre wyszedł po raz drugi na prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się obrońca Assassin. CopaCabana nie poddała się i w 110 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bella Ciao 11. Podczas serii jedenastek jedynie niecelny strzał zawodnika Danse Macabra, Loco Martineza przesądził o zwycięstwie CopaCabana.