Jak co sezon: Titans vs Copa Cabana

Od kilku sezonów finały Turnieju Mistrzów zostały zdominowane przez dwie drużyny - Titans aka Unicorns of Love oraz Copa Cabanę. To te dwie drużyny od sezonu piątego cały czas sięgają po zwycięstwo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach FT.

Copa Cabana długo czekała na swój pierwszy zwycięski Turniej Mistrzów. Od pierwszego dnia najlepsi na serwerze, nie umieli udowodnić swojej wartości na boisku. Były przegrane finały, ale brakowało kropki nad "i". W końcu, w sezonie piątym udało się spełnić oczekiwania wszystkich związanych z klubem. To miał być ten moment, w którym CC przejmie panowanie na bardzo długi czas. W końcu znaleźli klucz do sukcesu. I być może by się udało, gdyby nie drugi klub, który mocno zapisał się na kartach historii.

Drużyna Titans nie zamierzała się dopasować do "nowego króla". Jako jedyni potrafili przeciwstawić się Cabanie, a zrobili to w imponującym stylu. Najpierw sięgnęli po potrójną koronę co było wyczynem niezwykłym, bo nikt wcześniej i jak na razie (poza… Titans) nikt później nie był w stanie tak zdominować rozgrywek. Jeszcze większym wyczynem i mocnym ciosem w stronę Copa Cabany było obronienie wszystkich trzech pucharów w czasie kiedy największy rywal drużyny Eazyyego pojawił się w lidze Hiszpańskiej. Wszystkie trofea znów trafiły do gabloty Titans, a CC obeszło się smakiem dopisując jedynie puchar za drugie miejsce.

Podrażnieni piłkarze Prezesa CC nie zamierzali się przyglądać jak ich rywal zgarnia im wszystko sprzed nosa. Tym razem to oni chcieli zgarnąć wszystko, jednak Titans nie mogło na to pozwolić. Doszło więc do tego, że mieliśmy bardzo ciekawą rywalizację w Hiszpanii, gdzie ostatecznie obie drużyny podzieliły się pucharami. Titans sięgnęło po kolejny tytuł mistrzowski, a Cabana po Puchar Hiszpanii. W Turnieju Mistrzów po dwóch sezonach znów zwyciężył zespół CC, a sezon później sytuacja wyglądała niemal identycznie tylko tym razem to Titans zwyciężyło we wszystkich krajowych rozgrywkach, choć w lidze decydował bilans bramek.

Ten sezon to już pokaz siły Copa Cabany. Unicorns (czyt. Titans) już teraz ma na koncie przegrany finał Pucharu Hiszpanii, w lidze 5 punktów straty, więc zapewne i tu CC okaże się lepsze. Ostatnia szansa na uratowanie tego sezonu to zwycięstwo w Turnieju Mistrzów, gdzie znów zmierzą się dwie najlepsze hiszpańskie drużyny. Stawka jest wysoka, bo Copa walczy o potrójną koronę i jest już naprawdę blisko, a finały poprzednich sezonów pokazały, że akurat w europejskich pucharach CC czuje się najlepiej. Unicorns walczyć będzie o uratowanie sezonu, ale i o utrzymanie statusu jedynej drużyny, która sięgnęła po wszystkie możliwe puchary.

Czuć jakby te drużyny walczyły ze sobą od zawsze, ale dopiero w ostatnich sezonach trwa prawdziwa wojna o przejęcie władzy nie tylko w Hiszpanii, ale i w Europie. Dziś kolejny rozdział tej historii, a kto okaże się zwycięzcą? Przekonajcie się sami, start o 20:00.

Autor: GreQuinho (Gościnnie)