"Z kart historii ...": Wicherek Działdowo

W dziewiątej edycji Turnieju Mistrzów, trzeci raz z rzędu spotkały się drużyny ligi hiszpańskiej, Danse Macabra (wcześniej Titans) oraz CopaCabana. Dwa hegemony hiszpańskiej piłki w swojej historii na pewno zapamiętają jedną drużynę, która łączy oby dwa zespoły. Mianowicie przedstawiamy Wam pierwszy rozdział z cyklu: "Z kart historii ...". Jako pierwszym zespołem, który został wzięty na redakcyjny celownik została drużyna Wicherek Działdowo! Zapraszamy do lektury.

Właścicielem klubu jest barti36, a jego drużyna obecnie występuje w 1 lidze hiszpańskiej. Klub został założony 20 lutego 2019 przez grupę znajomych osób, w której w skład wchodzili: Filipe, Dawid Loster, ZieloonY oraz Kula.

Barti36 w klubie Wicherka jest od samego początku istnienia. Wicherek Działdowo został w świecie FT założony w trzecim sezonie. Występował ówczas w 6 lidze hiszpańskiej, w której zajął trzecie miejsce, wywalczając awans do 5 ligi (po zmianach 3b liga hiszpańska). W ówczesnym czwartym sezonie, a drugim istnienia Wicherek Działdowo ustabilizował się z kadrą zawodników, a także pozyskał nowego asystenta Cesarza oraz jednego z zasłużonych graczy z dużym stażem - Matsuyama Hikaru. Sezon został zakończony na boiskach trzeciej ligi na piątej pozycji.

Sezon 5 obył się bez historii, doszło do zmiany asystenta, którym został Kiedyś to było. Wicherek zakończył drugi sezon w 3 lidze na trzeciej pozycji.

W szóstej odsłonie FootballTeam trzecią ligę opuściły dwie najmocniejsze drużyny. KS Trzynacha oraz Never Back Down wywalczyły awans do 2 ligi. Tym samym Wicherek został uznany za faworytów ligi i zgodnie z przewidywaniami zajął pierwsze miejsce, premiowane awansem na zaplecze Ligi Hiszpańskiej.

Po awansie do drugiej ligi celem Wicherka było ustabilizowanie się oraz utrzymanie. Cel został zrealizowany, zespół zajął miejsce w górnej części tabeli.

Historyczny awans na pierwszoligowe boiska przyszedł w ósmym sezonie. Wicherek Działdowo awansował do pierwszej ligi po bardzo emocjonującym sezonie, w którym do samego końca trwała walka o miejsce premiujące awans. Tym samym doszło do fuzji, dzięki czemu Wicherek wzmocnił się kilkoma zawodnikami (Danteq, jestemtu, Sergio Mostkerro, Grusza).

Pomału możemy przejść do sedna informacji, które związane są z połączenia trzech drużyn: Danse Macabra, CopaCabana oraz właśnie Wicherek. To właśnie Wicherek był sprawcą niespodzianki, w której pokonał CC, tym samym zabierając szansę na mistrzostwo Hiszpanii. W obecnym sezonie sytuacja jest bardzo podobna. Do końca zostały dwie kolejki. Wicherek Działdowo odniósł cenne zwycięstwo pokonując ... Danse Macabra. Tym samym otwierając furtkę na mistrzostwo dla CopaCabany, która ma obecnie pięć punktów przewagi. Wracając do sezonu 9, po bardzo dobrej pierwszej części sezonu (3-5 miejsce), zespół Wicherka zakończył tuż poza miejscami premiowanymi grę w europejskich pucharach.

Zdecydowanymi zasłużonymi zawodnikami dla klubu są: Filipe, ZieloonY, Kuba, Dawid Loster, Cesarz, Matsuyama Hikaru oraz asystent Kiedyś to było, którzy z historią Wicherka są związani niemal od samego początku.

Autor: eMZet