Matushevsky: Akademia inna niż wszystkie

Matushevsky, właściciel aktualnie najlepszego klubu w grze - Nankatsu SC, podzielił się z nami informacjami na temat swojego nowego projektu. Akademia, która ma pełnić rolę wprowadzenia do gry. W jaki sposób będzie funkcjonowała? O tym w wywiadzie.

Witaj Jarku. Widzimy, że w końcu powstała akademia Nankatsu. Masz z tym coś wspólnego?

Tak, to projekt, który chodził mi po głowie od dawna. Akademia inna niż wszystkie. Dla początkujących graczy.

Inna niż wszystkie. Więc na jakiej zasadzie ma ona działać? Możesz nam trochę rozjaśnić?

Akademia przyjmować będzie tylko graczy rozpoczynających grę - od 1 overalla i pomagać w rozpoczęciu gry, tłumaczyć jej zawiłości, ale też najprostsze sprawy. Pieczę nad nią sprawuje człowiek do którego mam pełne zaufanie, a dodatkowo wszyscy gracze Akademii mogą dołączyć do grupy na messangerze gdzie na pytania oprócz mnie będą odpowiadać Leather Rebel, In memory of Boston Bruins i Prof. Baltazar Gąbka.

Macie jakieś konkretne wymagania względem potencjalnych kadetów akademii?

To oczywiste. Wymagać będę aktywności i codziennego rozwoju postaci. Właściciel będzie informował mnie o postępach graczy i na tej podstawie będą oni kontynuować pracę w Akademii lub nie. Ale warunkiem brzegowym na ten moment jest 80 ov. Po osiągnięciu tego pułapu można dograć sezon i należy rozejrzeć się za innym klubem. Z drugiej strony brak aktywności ponad 1 dzień będzie skutkował ostrzeżeniem i w konsekwencji usunięciem z Akademii.

A na jakie korzyści mogą liczyć Wasi podopieczni?

Na pewno podzielimy się całą naszą wiedzą na temat gry i jej silnika. Pomożemy dobrać i zebrać właściwe itemy a najbardziej aktywnych przyuczymy do prowadzenia własnego klubu poprzez powierzenie funkcji asystenta i prowadzenie meczy. Dużo korzyści jest na początku gry, gdzie nowa osoba nie wie co ma klikać, tu wtedy wszystko wyjaśnimy.

Już sam wysoki budżet klubu jest dla nich sporym ułatwieniem startu w grze. My jako nowi gracze, musieliśmy sobie jakoś radzić bez wypłat, gdyż wszystkie kluby inwestowały wtedy w infrastrukturę. Przejęcie już rozbudowanego klubu, mam rozumieć, że to zamierzone działanie z Waszej strony?

Jak najbardziej. Zapewni to maksymalny zastrzyk gotówki nowym graczom, dzięki czemu całość energii będą mogli przeznaczyć na trenowanie um.

Skąd w ogóle taki pomysł, aby nieść pomoc - mówiąc kolokwialnie, świeżakom?

W realnym świecie jestem prezesem klubu piłkarskiego, ale też trenerem i kierownikiem akademii piłkarskiej. Stąd pomysł by szkolić od początku. Druga sprawa to prośby od nowych graczy pisane do mnie na PW w grze: "mógłbym do was do klubu, nauczycie mnie jak się szybko rozwijać" które pojawiały się dość regularnie. A trzecia sprawa to brak przejrzystego poradnika dla nowych graczy, gdzie wytłumaczone by było chociażby co trenować czy skąd brać kredyty na itemy.
Ponadto będąc nowym graczem często ciężko jest trafić na klub z aktywnymi ludźmi. Moja Akademia to zapewni, dzięki czemu wielu z nowych nie porzuci gry w FT

Sam wiele razy spotykałem się z podobnymi zapytaniami. Miłe to, że ktoś w końcu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zatroszczyć się o dobro nowych graczy, chcących coś osiągnąć.
Reasumując. Macie na celu wyłącznie pomoc rozpoczynającym swoją przygodę z ft, bez żadnego parcia na puchary?

Dokładnie. Powiem więcej, liczę na to że czołowe kluby również postanowią w to wejść, bez parcia na tytuły, zwyczajnie by mieć frajdę patrząc jak nowi się rozwijają. Nie ukrywam że po cichu liczę że wśród nowych może się trafić jakąś "perełka" która w perspektywie zasili pierwszy zespół.
Bo normalna akademia nie miałaby sensu. 185 ov pierwszego składu to rezerwy musiałyby mieć minimum 145 ov. A jaki gracz 145-150 chciałby grać w rezerwach?

No to byłoby coś gdyby inne czołowe kluby poszły Waszym śladem. A jeszcze lepiej gdyby za zgodą administracji, powstała taka typowa liga juniorów. Myślisz, że działając wspólnie z innymi, mogłoby coś powstać na ten wzór w przyszłości?

Wiesz że nawet na to nie wpadłem? Super pomysł - liga juniorów. Liga akademii. Co do administracji. Przed założeniem Akademii rozmawiałem sporo z Ten Dobry, który bardzo przychylnie ocenił mój pomysł i dał temu pełną aprobatę.

Pozostaje nam więc obserwować rezultaty Waszego działania i czekać na kolejnych naśladowców. Oby wszystkim grało się lepiej. Wielkie dzięki za rozmowę i powodzenia w projekcie

Dziękuję również. Może Phoenixosnois będzie następne?

My przerobiliśmy już tyle tych wszystkich akademii, że przez (nie)odpowiedzialnych za nie ludzi, zawsze jednakowo się to kończyło. Ale nie ma co rzucać tarczy. Nie mówię NIE !!

Rozmowę prowadził Boixoholik BXS.