Serie A – Liga trojga?

Jesteśmy ciut za półmetkiem Serie A, po 17 kolejkach liderem rozgrywek jest zespół Phoenixosnois C.F, który ma 3 pkt przewagi nad drugim Radioactive Squad i już 7 pkt przewagi nad trzecim Elite Team (1000rzutów karnych 0goli – czyżby „ukłon” w kierunku silnika gry). O ile Radio miało mocny początek sezonu i zanotowało 5 wygranych z rzędu aż do spotkania z Bwin RedBull, gdzie nieoczekiwanie przegrali po świetnym widowisku 3:4, tak PXS i Elite zaczęli się rozkręcać powoli jak parowóz. Przed starciem tych zespołów w 4 kolejce Ci pierwsi mieli już na koncie porażkę i remis, natomiast zespół Gwynbladee’a miał jedną porażkę. To starcie chyba okazało się motorem napędowym dla lidera Serie A, wygrali 1:0 mimo tego, że to rywal dominował w meczu. Phoenixosnois od tego momentu zanotowali w 13 spotkaniach aż 12 zwycięstw i tylko 1 remis, ogrywając przy tym Radio i Mechaniczną Pomarańczę, która w tym sezonie gra mocno poniżej oczekiwań i tego do czego nas przyzwyczaiła. Drugi zespół Serie A oprócz dwóch wyżej wspomnianych porażek, zanotował również dwa remisy z Buszczykami co było sensacją i mocnym Thunder, przy czym potrafili ograć Elite Team.

W tej lidze póki co wydaje się, że prowadząca trójka jest poza zasięgiem reszty, bo 4 Bwin traci już 8 pkt do podium, chociaż po rewelacyjnym początku, gdzie przez chwilę byli liderem wydawało się, że mogą komuś ze wspomnianej trójki odebrać miejsce na podium. Oczywiście pozostają w walce o miejsce premiowane grą w Turnieju Mistrzów, ale o to będzie zacięta walka, tyle samo punktów ma Brave Wolves, a punkt mniej ma THUNDER i Mechaniczna Pomarańcza, więc 4 zespoły mieszczą się w różnicy 1 punktu. Kibice już ostrzą sobie zęby na tą rywalizację. Czeka nas zapewne wiele przetasowań na tym 4 miejscu i każdy z tej czwórki może znaleźć się w Turnieju Mistrzów.

Teoretycznie jeszcze jeden zespół może zagrać w europejskich pucharach, obecnie 8 lokatę premiowaną grą w Turnieju Europejskim zajmuje Shadows, które ma oczko przewagi nad Semper Fidelis, lecz i tutaj do walki o TE może się włączyć jeszcze Green Street Elite, Norht Surrey FC, jak również Amnesia. Odpowiednio 3,4 i 5 pkt straty do Shadows.

Spadek? No tak przecież z kimś trzeba będzie się pożegnać na koniec sezonu. „Czerwonymi latarniami” Serie A obecnie są Athletic Bilbao i Klub Sportowy Tęcza (obie ekipy uzbierały zaledwie 6 „oczek”). Na gorących krzesłach siedzą obecnie jeszcze Buszczyki Toruń i TeamNaKacu (co dla mnie jest zaskoczeniem), który chyba nie daje rady przy walce na krajowym podwórku i grą w Europie. Obie ekpiy w tym momencie tracą 3 punkty do Amnesii, więc tutaj nie można ich jeszcze skreślać.
Indywidualności
Wśród liderów do nagród indywidualnych przewodzą póki co zawodnicy Boixoholika, ale tutaj nie ma się co dziwić dużo strzelają, mało tracą, więc na koniec garść statystyk.

Top 3 Strzelców:
1. Vieira (PHOENIXOSNOIS C.F) – 16 bramek