Serie A: To będzie dobry sezon!

To będzie ciekawy sezon w Serie A. Radioactive Squad, mimo porażki z Mechaniczną Pomarańczą odzyskało pozycję lidera, a w grze jest jeszcze kilka drużyn. Sprawdźmy co do tej pory wydarzyło się we Włoszech!

Na prowadzeniu, tak jak wspominaliśmy wyżej - Radioactive Squad. Jednak w tym sezonie konkurencja nie śpi i droga po tytuł nie będzie prosta. Już w meczu z Elite Teamem ekipa Sieji miała swoje problemy i wytargała zwycięstwo w końcówce. Do 88 minuty było 1-1, ale później Radioactive strzeliło na 2:1 i zaczęły się emocje. Trzy minuty później Elite Team wyrównało, a niemal w ostatniej akcji Squad trafił po raz trzeci i skończyło się 3:2. Z Mechaniczną Pomarańczą nie było już tak dobrze i Radio (pierwszy raz od kiedy gra w Serie A!) przegrało spotkanie. Tym samym na prowadzenie wyszła drużyna Pomarańczy. Późniejsza porażka z TBTT oraz remis z MVP sprawiły, że w tej chwili obie drużyny mają tyle samo punktów, jednak Squad dzięki lepszemu bilansowi zajmuje pozycję lidera.

To jednak nie tylko te dwie drużyny będą bić się o tytuł. TheBestThalibTeam zaczał ten sezon dużo lepiej niż zeszły i w tej chwili zajmują trzecią pozycję z zaledwie punktem straty do lidera, mają spore szanse żeby w Serie A namieszać. Czwartą pozycję zajmuje Elite Team, który również ma szansę na mistrzowski tytuł, bo do lidera tracą dwa punkty, a pokazali meczem z Radioactive, że nie są wcale gorsi. Szykuje się więc bardzo wyrównana walka o prym w lidze Włoskiej.

W końcu obudził się Bwin RedBull. Zespół, który katastrofalnie rozpoczął sezon i był zamieszany w walkę o utrzymanie wreszcie był w stanie wygrać kilka spotkań z rzędu i w tej chwili zajmują już wysoką - piątą lokatę. Sporym zaskoczeniem jest postawa Amnesii. Beniaminek bardzo dobrze radzi sobie na poziomie pierwszej ligi i w tej chwili walczą o Turniej Europejski.

Najbardziej rozczarowuje w tej chwili Team Na Kacu. W zeszłym sezonie bili się o puchary, a w tym zajmują 15. miejsce z zaledwie pięcioma punktami. A przecież nadal jest to bardzo mocny zespół i ciężko znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy.

Liga Włoska wygląda bardzo interesująco i ścisk w tabeli jest bardzo duży. Sezon zapowiada się więc jeszcze ciekawiej niż przed jego startem.

Autor: GreQuinho