Anglia: Orły postawiły się Niedźwiedziom! Bruins traci pierwsze punkty!

Po serii 19 meczów bez porażki Boston Bruins traci punkty! Drużyną, która jako pierwsza w ligowych zmaganiach znalazła sposób na urwanie choć jednego punktu popularnym Niedźwiedziom okazała się Royal Poland FC!

Mecz przebiegał pod dyktando gości. Już w 8. minucie Hulk technicznym strzałem dał prowadzenie ekipie z Bostonu. Wydawało się, że nie będzie niespodzianki. Nic bardziej mylnego!

W 25. minucie Matta zaskoczył Adrian Szeliga, który po rozegraniu dwójkowej akcji z Maro Sucharo huknął jak z armaty. Piłka przeleciała obok bezradnego bramkarza. Mamy tu kandydata do bramki sezonu, fenomenalny strzał.

Przed przerwą Misanthrope, a po przerwie Lidia próbowali zdobyć gola na 2-1 dla Mistrzów Anglii jednak oba strzały bez problemu wyłapał bramkarz gospodarzy Łukasz Pakulak.

W 69. minucie Rafaello Rufuss w niekonwencjonalny sposób podał do Ar IN CHAINS, który kropnął potężnie na bramkę gospodarzy. Piłka po jego strzale minęła słupek bramki o centymetry.

W 90. minucie jeszcze szansę na zdobycie gola dającego wygraną Orłom miał Adrian Szeliga, jednak oddał strzał w sam środek bramki. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Szeliga w poprzednim sezonie został Królem Strzelców Ligi Angielskiej. Obecny może również zaliczyć do udanych. Po 20 kolejkach ma na swoim koncie już 13 bramek co daje mu trzecią lokatę w klasyfikacji najlepszego strzelca.

Po meczu miałem okazję zadać pytanie bohaterowi spotkania:

Gratulacje Adrian, Twoja bramka pozwoliła urwać punkt liderom, w dodatku była wyjątkowej urody. Czy przed meczem spodziewaliście się, że możecie zatrzymać Bostonów?

Do każdego meczu podchodze z optymizmem, niespodzianki nie wykluczałem także w tym. Ciężka pracą całej drużyny i pełną mobilizacja jesteśmy w stanie postawić się nawet najlepszym. Cieszę się z wyniku i z mojej kolejnej bramki, jestem tutaj od niedawna, ale bardzo ciężko pracuję na dobry wynik drużynowy jak i indywidualny, a takie bramki dodają motywacji do dalszej pracy.

Jakie są Wasze cele w tym sezonie?

- Cel jako tako na ten sezon nie był nam postawiony, ciągle się rozwijamy i chcemy walczyć o jak najwyższe lokaty w Premier League. To nas na razie satysfakcjonuje, jeśli będziemy konsekwentnie dążyć wspólnie do celu, jestem pewny, że możemy wiele osiągnąć.

Wynik ma wymiar symboliczny. Pokazał reszcie ligi, że Bruins to nie kosmici. Mimo wszystko Niedźwiedzie na 10 kolejek do końca mają 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli WKSem, który w hicie kolejki podzielił się punktami z Mafia Reaktywacja.

Autor: Rymar