Ekstraklasa: Co działo się w ostatnich dniach?

Kolejne 3 kolejki Ekstraklasy za nami. Nie obyło się bez niespodzianek. Żadna drużyn nie uzyskała kompletu punktów, nastąpiły roszady w statystykach indywidualnych - Zapraszamy na podsumowanie ostatnich kolejek!

Najlepsze wyniki po 6 kolejkach uzyskały ŻK oraz Nankatsu. Obie ekipy wygrały 5 spotkań oraz zanotowały po 1 remisie. Co ciekawe obie straciły punkty z Boston Bruins. Z takiego obrotu spraw bardziej może cieszyć się pierwsza z drużyn, która dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu podobnie jak 3 kolejki temu zasiada na fotelu lidera. Druga z drużyn uznawana jest za murowanego faworyta to ostatecznego triumfu więc podział punktów nawet z tak mocną ekipą jak Niedźwiedzie można śmiało nazwać wpadką.

Przy podziale punktów wyżej wymienionych drużyn doskonałą okazję do objęcia prowadzenia w Lidze Polskiej miały Gientkie Opony. W przypadku wygranej wskoczyli by na pierwszą lokatę z przewagą punktu. Ich plany pokrzyżowało Polish CF, które mimo gry na wyjeździe z wyżej notowanym rywalem potrafiło zgarnąć 3 oczka. Ostatnią pozycję gwarantującą grę w Turnieju Mistrzów zajmuje Full of Power, które mimo dzisiejszej porażki Nankatsu nadal ma punkt przewagi nad Bruins.

Boston natomiast początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Wypadli z topowej czwórki. Co prawda za nimi seria ciężkich spotkań jednak bilans 3-3-0 to trochę za mało jak na potencjał ekipy. Tóż za nimi na szóstej lokacie uplasowało się ELPRIM / BardoTeam, którzy w ostatnich 3 kolejkach uzyskali 7 oczek i do zespołu z Bostonu tracą już tylko 2. Dzięki świetnej postawie awansowali aż o 3 pozycje.

Topową ósemkę zamyka zespół, który sprawił dziś nie lada niespodziankę czyli Polish CF. Orły zdecydowanie mogą narzekać na ciężki terminarz. W kolejce 4 i 5 mierzyli się z Bruins oraz Nankatsu, którym ulegli. Kolejne 3 kolejki jednak wyglądają dużo bardziej obiecująco i okaże się na co tak naprawdę ich stać. Tuż nad nimi z takim samym dorobkiem punktowym, lecz lepszym bramkowym Everybody Pomarańcze. Zespół, który regularnie zbiera punkty, który podobnie jak ostatnie zajmuje siódmą lokatę.

Immortal Tigers, które wcześniej zajmowało pozycję gwarantującą grę w Turnieju Europejskim po kiepskiej passie (dwie przegrane i remis) uplasowało się dopiero na dziesiątym miejscu. Drzwi do lokaty dającej utrzymanie w Ekstraklasie taranem wyważyła dziś drużyna grająca pod nazwą Sto Twarzy Grzybiarzy. Wczorajszy remis z Liskami i dzisiejsza wygrana 7-0 pokazują, że drużyna nie odpuszcza i zrobi co może by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Liderem klasyfikacji strzelców z dziewięcioma trafieniami został MvP8 ŻK. Poprzedni lider Leather Rebel zaraz za nim ośmioma trafieniami. Na podium wskoczył Kadrans z Everybody Pomarańcze, który jak dotąd zdobył 6 bramek.

Tefo wypadł z trójki najlepszych podających. Najwięcej bo aż 6 razy przy bramkach kolegów asystował Benjamin Kolano, drugą i trzecią pozycję zajmują David Beckham 11 (Immortal Tigers) oraz Tia 08 (Gientkie Opony). Zanotowali po 4 ostatnie podania.

Manek z Full of Power umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji obrońców. Ma już 11 interwencji. Na drugiej lokacie Woo22 PYB reprezentujący Nankatsu, 9 razy zabierał piłkę rywalom. Na najniższym stopniu podium Keromaska z ośmioma interwencjami grająca w Sęp Droginia. Ciekawy kierunek wybrała zawodniczka, która w poprzednim sezonie wygrała Puchar Polski z Valiance Crew. Z pewnością Sępy wiele zyskały na transferze tak doświadczonej defensorki lecz czy uda jej się poprowadzić drużynę do gry w Turnieju Europejskim? Na razie jej drużyna zajmuje 9 pozycję.

W klasyfikacji bramkarzy najrzadziej wyciągali piłkę z własnej siatki: Kaziuu (Gientkie Opony), Muurcinos (Nankatsu SC) oraz Tomasz Sma ŻK (ŻK F.C).

Autor: Rymar